13 tipov ako spraviť zimnú svadbu hitom sezóny

Zimné svadby nie sú veľmi populárne, aj keď ich počet rok od roka stúpa. Majú svoje nevýhody, ale rozhodne aj výhody. Ľahšie zoženiete sálu, fotografa, DJ-a, dekoratérku… Nehrozí, že viac hostí bude vonku ako v sále. Pozvaní nebudú na dovolenke. A svadby v období adventu v sebe majú zváštne čaro, podmanivé kúzlo snehovej vločky. Ak v sebe nájdete odvahu, poradíme vám, ako spravíte zo svojej zimnej svadby hit sezóny.

insung-yoon-628709-unsplash

 

1. K SVADOBNÝM ŠATÁM HREJIVÉ DOPLNKY

Nie len, že vás v chladnom počasí udržia v teple, ale kožušinový kabátik, pléd, či kapucňa krásne doplnia váš outfit. Navyše svadobné šaty s dlhým rukávom sú originálne, neopozerané a krásne. Preto ich stále viac vidíme v aktuálnych kolekciách svadobných salónov, nielen pre zimnú sezónu. Úplné skvosty nájdete v kolekciách Rosa Clará.

2017_NEFER_ROSA_CLARA_1 vestido_de_novia_rosa_clara_324.full

FOTO: 2017 NEFER ROSA CLARÁ, VESTIDO DE NOVIA ROSA CLARÁ

2. PRE ŽENÍCHA ZAMAT

Skvele sa hodí pre zimné obdobie, má hrejivé vlastnosti a je úplne v trende. Zamatové sako pre ženícha, svedka a družbov bude čerešničkou na torte perfektnému zladeniu vašej svadby. Zaujímavým a tématickým doplnkom bude tartanový motýlik

clem-onojeghuo-175616-unsplash

3. DBAJTE NA KOZMETIKU

Tak ako letné líčenie a starostlivosť o pleť má svoje špecifiká, má ich aj zimné skrášľovanie. V lete bojujete s potením a vyššou vlhkosťou, v zime naopak, s mrazom a suchom. Základom je dobrý hydratačný krém, ktorý neobsahuje vodu. Tá má v póroch tendencia mrznúť, čo spôsobí nepríjemné začervenanie a pálenie pokožky. To isté platí pre pery. Počas dňa majte stále po ruke pomádu. Pravidelne krémujte tiež ruky. Ideálne nejakým hrejivým krémom. Nechcete mať predsa na fotkách nádych do modra.

4. POD ŠATAMI

V zime je skutočná zima a nechcete premrznúť na kosť ešte skôr ako prídete do sály. Hrubé pančuchy nebude pod šatami vidieť a sú menej trápne ako triasť sa v kostole počas obradu alebo prijímať gratulácie s vreckovkou na nose. Po príchode do sály si ich môžete pokojne vymeniť za elegantné, sexi punčošky.

5. ŠTÝLOVÉ ČIŽMIČKY

Možno je náročnejšie zohnať čižmičky, ktoré sa budú hodiť k svadobným šatám, ale ak sa vám to podarí, v spojení s bundičkou vytvoria okúzľujúci look.

tamara-menzi-724727-unsplash

6. FLITRE

Flitre v zimnom období sú dovolené a vôbec nepôsobia gýčovo. Pôsobia slávnostne a na fotkách vyzerajú skvele. Použiť ich môžete v dekorácii, na svadobných oznámeniach alebo/aj na šatách pre družičky. Výsledok bude úchvatný.

alex-hudson-641703-unsplash marisa-morton-545165-unsplash

charisse-kenion-509803-unsplash

7. OBRAD A HOSTINA NA JEDNOM MIESTE

Myslite na to, že v zime je horšia doprava a celkovo presun od kostola do sály môže byť náročnejší. Ak vám to podmienky dovolia, voľte miesto obradu a hostiny čo najbližšie pri sebe.

8. VYUŽIJTE SVIEČKY A PRSKAVKY

Nevýhodou v zime je, že sa stmieva dosť skoro. Premeňte to však na výhodu a vzniknú vám jedinečné svadobné fotky. Použite svetielká, sviečky a prskavky na rýchle fotenie v exteriéri. Ak sa trochu pohráte, vykúzlite s nimi naozaj čarovné efekty.

fabio-alves-485928-unsplash

9. OKÚZĽUJÚCE ZIMNÉ KOMBINÁCIE

Možností máte hneď niekoľko. Pre najodvážnejších – elegantným, aj keď trochu extravagantným trendom vianočnej dekorácie na tento rok je čierna, ivory a zlatá, doplniť ju môžete burgundskou hnedobordovou a bobuľovou červenou.

Trochu decentnejšou alternatívou je medená a metalické doplnky (napr. obyčajná fľaša natretná metalickou medenou farbou použitá ako svietnik, šišky, ktorých spodok namočíte v medenej farbe a použijete ako stojan na menovky), sivá, zelená. Vo výzdobe sály a stola použite veľa zelene. Zujímavým spestrením je tartan (látka s kockovaným pestrofarebným vzorom). Tento vzor môžete použiť na tlačovinách ako svadobné oznámenie, menu na stoly, menovky, zasadací poriadok…

jordan-arnold-612264-unsplash nicole-honeywill-1089105-unsplash welcome-home-490323-unsplash

10. ODKLADANIE KABÁTOV

Nezabudnite na to, že vaši hostia prídu v teplých kabátoch. Zabezpečte niekoho, kto im kabáty vezme, odloží, postráži a pri odchode vydá.

11. ZAHREJTE HOSTÍ PRI PRÍCHODE

Po príchode do sály budú pravdepodobne hostia zmrznutí. Bude príjemné, pozorné a milé, ak im pri vstupe do sály čašníci ponúknu teplý nápoj (napr. punč) namiesto prosecca.

12. ZIMNÉ CHUTE

Menu by ste tiež mali prispôsobiť zimnému obdobiu. Bude to osviežujúcou zmenou. Namiesto slepačieho vývaru ponúknite napr. kapustnicu. Ako darček pre svadobčanov bude originálna fľaštička baileys alebo malý Hubert so zlatou etiketou. Svadobná torta môže byť biela s malými čečinovými vetvičkami a šiškami. Do candy baru umiestnite vanilkové rožky, zujímavé cukroviny sa dajú vytvoriť aj z marshmallowes.photos-by-lanty-716035-unsplash

13. SVADOBNÉ OZNÁMENIA A TLAČOVINY

Svadobné oznámenie robí prvý dojem zo svadby. Je to prvé, čo vaši hostia uvidia a podľa neho nadobudnú predstavu o tom, čo ich čaká. Ostatné tlačoviny – menu, menovky, zasadací poriadok sú súčasť výzdoby, mali by však na oznámenie nadväzovať. Snehové vločky a svetielka, ktoré k zimnej nálade proste patria, nemôžu na oznámení vyzerať inak ako elgantne, jemne a romanticky. Alebo ste skôr glamour typ? Potom rozhodne metalické farby a trblietky. Príjemnú a rodinnú atmosféru vyčaruje tartan, zelené vetvičky, imelo.

rawpixel-463441-unsplash copy cinematic-imagery-661946-unsplash copy

oznm

Obrázky: unsplash.com, navasusvadbu.sk, rosaclara.es