Svadba v štýle kinfolk. Výstrelok alebo návrat ku koreňom?

Kinfolk je nenápadný, nezávislý trend posledných rokov, ktorý čerpal z hipster ošiaľu a zdanlivo sa postavil do protikladu scanda, avšak niektoré jeho prvky si ponechal. Svoje uplatnenie našiel hlavne v bývaní a bytovom dizajne, ale cítiť ho aj v móde a životnom štýle. Hlása návrat ku koreňom, prírode, sebe samému. Je prívržencom alternatívneho spôsobu života. Obľubuje vintage veci, na ktorých sa podpísal čas, ale odhaľuje aj ich naturálnu povahu, so všetkými viditeľnými šrúbami, spojmi, zvarmi, kolieskami, takže industrial.

chlapec na lúke

V životnom štýle sa prejavuje hĺbavosťou, spomalením sa, umeleckou činnosťou, prirodzenosťou, nenápadnosťou, tvorivosťou. Heslom kinfolku sa stal výraz “pomalé raňajky”, ktoré ho plne vystihujú.

kinfolk žena so psom levandula

Kinfolk svadba

Kinfolk reprezentuje návrat ku koreňom a poukazuje na to, čo je skutočne dôležité. Pricháza ako protiklad hektickému životu a náhleniu sa častokrát úplne nezmyselne. Ponúka možnosť spomaliť a zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami. Čo sa týka svadieb, úplne sa vyhýba prezdobenosti, lesku a pompéznosti. Upriamuje pozornosť na jej pravú podstatu – spojenie dvoch ľudí v jeden celok. Kinfolk znamená najbližšiu rodinu a priateľov. Preto sa vyznačuje malými, srdečnými svadbami s minimom okázalosti. Samotný životný štýl pochádza z Ameriky a vzdáva obdiv Amišom a ich pokojnému a pokornému, striedmemu životu. Preto aj samotná svadobná hostina by mala byť skromnejšia, pozostávať len z niekoľkých chodov. Samotné jedlá by mali byť z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov, fariem a malých pestovateľov. Tomu by mali byť prispôsobené aj nápoje. Zábava na svadbe by mala byť pri tanci a rozhovoroch pri stole, všelijaké hry a predpripravený program radšej vynechajte. Hudba by mala byť živá, folková, DJ by celkovú atmosféru len pokazil.

henry-be-99471-unsplash

Kinfolk svadobné oznámenia – lúčne kvety a minimalizmus

Tento trend “netrend” zaujal aj nás. Už dlhšie sme pokukávali po kreslených lúčnych kvetoch ako protiklade akvarelovým pivóniam, ktoré síce ešte neomrzeli, ale už to chcelo niečo nové, neopozerané. Prečo nedať na oznámenie konvalinku, snežienku, púpavu alebo aj obyčajnú trávu? Nie sú zvončeky rovnako krásne ako hortenzie? 

kinfolk ružovéprírodné fialové insta
Základom kinfolk oznámení je jednoduchý biely alebo ivory podklad a realisticky vykreslené kvety, byliny, listy, trávy. Doplnené recyklovanými obálkami. V kinfolku letí DIY, preto oznámenie môžete podlepiť prírodným kraft papierom pre dojem a autentickosť. Prípadne ho previažte jutovou alebo konopnou šnúrkou a ak na ňu zavesíte drobné drevené srdiečko, vytovoríte efekt svadobného oznámenia naozaj „od srdca“.

kinfolk svadobné oznámenie

Ako vyzerá kinfolk v svadobnej výzdobe?

Je zmesou viacerých štýlov, vzorov, farieb, materiálov, charakteristická minimalizmom a jednoduchosťou. Prevládajú prvky boho. Základnou črtou sú rastliny a veľa zelenej. Tie umiestnite do charakteristických, výrazných nádob. Pokojne môžu byť aj handmade. Použiť môžete skla od zaváranín, ktoré navrchu zľahka omotáte sisalom. Ako dekoráciu môžete použiť aj drevo. Neopracované, hrboľaté, v jeho prirodzenej podobe. Do váz postrkajte trebárs konáriky alebo vŕbové prútiky. Celé to postavte na podložku z plochého okrúhleho kameňa.

kinfolk svadobný stôl

Základnou farbou kinfolku je biela, ktorá pôsobí čisto, vyrovnane, jednoducho. Doplňte ju elegantnou šedou, prirodzenou zelenou, teplými zemnými tónmi vychádzajúcimi z ecru – ľanovej farby.

kinfolk menovka na stoly

Celú dekoráciu si pokojne môžete spraviť sami, aspoň sa jej nebude dať uprieť autentickosť. Loviť môžete na burzách a bazároch. Nebojte sa ani recyklovaných materiálov. Napr. svietniky z plechoviek a pod. Svadba by mala byť hlavne o vás a mala by odrážať vás. Prineste si veci, ktoré vás ako pár vystihujú a použite ich vo výzdobe. Efektná je paleta so spoločnými fotkami z ciest, výletov, zážitkov a významných okamihov.

svetla

Kinfolk v našich podmienkach predstavuje alternatívu pre tých, ktorí nechcú okázalú svadbu so všetkým tým leskom, stopäťdesiatimi hosťami, desiatimi chodmi a piatimi tortami. Je návratom k tradíciam, ale nie je „až gýčový“ ako niektoré folklórne svadby, ktoré začínajú byť už trochu otravné. Teda, ak ste romantická duša, ktorá si nepotrpí na pozlátko, pouvažujte o ňom..

 

Zdroj foto: unsplash.com, NA VAŠU SVADBU