Viva Magenta – vieme aký je svadobný farebný trend na rok 2023

 

Farebný trend pre svadby v roku 2023 boj jasne definovaný. Je ním veľkolepá magenta, resp. fuchsiová. Je označovaná ako „odvážna a nebojácna“ a má vdýchnuť nový život a energiu do vášho veľkého dňa. Posúva tak doznievajúci trend „blush“ a „nude“ na celkom iný level.

 

Je čas pohnúť sa ďalej, a uprieť svoju pozornosť na miléniovú ružovú: V kurze je horúca nová farba a je úplne iná ako žuvačkový odtieň, ktorý bol za posledných 12 mesiacov všade. Farba roka 2023 Pantone je Viva Magenta 18-1750, jasná, výrazná fuchsiová červená, ktorú spoločnosť opisuje ako „odvážnu a nebojácnu“. A čoskoro to začneme vidieť všade – vrátane svadieb.

 

 

„Je to odtieň zakorenený v prírode pochádzajúci z červeného základu a vyjadruje nový prejav sily,“ uvádza Pantone. „Viva Magenta je odvážna a nebojácna a má pulzujúcu farbu, ktorej bujnosť podporuje radostnú a optimistickú oslavu, písanie nového príbehu.“ Ak „radostný a optimistický“ nie je výstižný popis pre svadobnú farebnú paletu, potom už asi nič. Premýšľate o zapracovaní Viva Magenta do vlastného dizajnu pre veľký deň? Aj keď je to určite odvážne, je to farba, ktorá prekvapivo dobre funguje v rámci svadobných osláv. Či už sa chcete „hecnúť“ a naplánovať celú oslavu v striktne purpurovej farbe alebo ju len decentne zakomponovať do dizajnu vášho veľkého dňa, pre každého je tu možnosť. Prelúskali sme Pinterest a voilá, prinášame niekoľko tipov a inšpirácii, ako urobiť Viva Magenta súčasťou vášho svadobného dizajnu v roku 2023.

 

Zapracujte na dezerte

Nemusíte byť úplným nadšencom magenty a mať ju v každom kúsku svojej výzdoby. Ale môžete ju zakomponovať jemne a nápadito tam, kde sa to hodí. A kam sa hodí fuchsiová viac ako na svadobnú tortu? Vôbec nemusíte ísť do ružovej polevy. Stačí tortu dozdobiť kvetmi a ovocím..

 

 

Spravte dojem stredovou kvetinovou dekoráciou

Ak ste pripravení ísť do toho naplno a urobiť z Viva Magenta ústredný bod farebnej palety vašej svadby, nie je lepší spôsob, ako to urobiť pomocou kvetov na svadobnom bankete. Bujná kvetinová „štóla“ prekypujúca popínavými rastlinami, ale aj ružami, zaručene vynikne.

 

 

Kombinujte – fuchsiovú elegantne doplníte farbami

 

Pomocou farieb jednoducho vytvoríte atmosféru, akú potrebujete. Fuchsiová sa dobre znáša s mnohými farbami. Doplníte ju trendy sekvojovou zelenou, slonovinovou, alebo dymovou modrou a zlatou.

 

 

Stavte na základný prvok v aranžovaní

 

Pivónie sú nesmrteľnou klasikou svadobných kytíc, preto ak chcete vo svojom svadobnom dizajne len jemný náznak Viva Magenta, zakomponujte ich do svojej svadobnej kytice. Odvážne fuchsiové pivonky očaria v každom aranžovaní a sú jednoduchým spôsobom, ako nasledovať trend bez toho, aby ste úplne zmenili svoju farebnú paletu.

 

 

Nezabudnite sa svadobné tlačoviny

 

Už sme si ukázali, že fuchsiová výborne ladí s mnohými farbami. Využite to. Možnosti sú neobmedzené. Magentu môžete použiť na obálkach, magenta papier na tlačoviny, výborne vyzerá magentové ombré ako pozadie oznámenia alebo len farebný „špliechanec“. Magenta sa v prírode bežne vyskytouje, preto maľované kvety budú vyzerať úplne prirodzene. Jemný detail vytvoria stužky alebo pečate. Do dokonalosti oznámenie privedie magentová vnútorná vložka do obálky. A nemôžeme vynechať zlátenie. To rozhodne každé oznámenie podtrhne a dá mu punc exkluzivity.

 

A aby toho nebolo málo…

 

Viac nápadov a inšpirácii nájdete u nás na Pintereste, tak neváhajte sa tam hneď prekliknúť. Sledujte tiež náš Instagram a v prípade záujmu o svadobné tlačoviny nás kontaktujte mailom alebo si dohodnite osobnú konzultáciu.