Aktuálne trendy v svadobných oznámeniach

AKTUÁLNE TRENDY V SVADOBNÝCH OZNÁMENIACH

oznamenie-jana-a-marekHovorí sa, že koľko ľudí, toľko chutí. V poslednej dobe pozorujem rastúci trend v posvadobných oznámeniach. Mladí sa berú niekde v Tatrách alebo v zahraničí a rodine a blízkym už iba oznámia „zobrali sme sa“. Avšak Slovensko je ešte stále skôr konzervatívne. Preto sa snažím robiť klasiku v novom šate. Do klasických motívov oznámení vkladám nové prvky – nové dizajnové typy písma, akvarelové farby, živosť a hravosť. Biela je kráľovná farieb. Je elegantná, čistá, jemná. K svadbe sa jednoducho hodí. Ale oznámenie môže byť aj farebné, hlásajúce radosť. Veď svadba je najkrajší deň vášho života. Tak oslavujte.

 

kreslené svadobné oznámenie
kreslené svadobné oznámenie

 

 

Konzervatívnosť vyplýva aj z obáv, čo povedia rodičia, tety, babky, susedia, … Preto zákazníci volia niečo decentnejšie, čo nič nepokazí. Neraz sa mi stalo, že sme sa s nevestou dohodli a na druhý deň to prišla prerobiť, pretože mamka (najčastejšie) mala výhrady. Mením hlavne texty, dopisujem adresy. Čo sa konceptu týka, momentálne letia krátke a jednoduché texty.

 

Pre každého je trend niečo iné. Ja usudzujem podľa našich zákazníkov, nie podľa trendov z časopisov. Iné svadobné štúdia môžu mať iné skúsenosti podľa inej vzorky. Z mojej praxe však viem, že vintage je na ústupe a nahrádza ho rustik, alebo svieže kvetinové motívy. Naši zákazníci, respektíve zákazníčky preferujú svetlé farby. Hitom minulej sezóny boli tradične pivónie, ale úspech mali aj kvety čerešne. A rozhodne čipka v rôznych variáciách.

Oznámenie s kvetmi čerešne
Oznámenie s kvetmi čerešne
Rustikálne oznámenie s čipkou
Rustikálne oznámenie s čipkou

 

Pre mňa je každé oznámenie iné. Aj keď si vyberiete rovnaký motív ako má niekto iný. Raz som robila dve rovnaké oznámenia v jeden deň, zhodou okolností obe nevesty boli Lucie, avšak vo finále boli obe oznámenia nezameniteľné. Pri mojej práci musím čítať medzi riadkami. Veľakrát sa stane, že málinko upravím detaily a výsledkom je originálne oznámenie, ktoré má celkom iný feeling ako pôvodný templát. Preto ma táto práca baví. Každá zákazka je originálna a dáva mi priestor pre sebarealizáciu. Nerobím iba to, že vymeníme mená, dátum a miesto v predpripravenej šablóne. Keď so zákazníkmi komunikujem, snažím sa vycítiť čo by sa im asi páčilo a následne to implementovať do dizajnu.

oznamenie-2   magova-majka