Ako si správne vybrať svadobnú tému a „neprestreliť“?

Aktuálnych svadobných trendov je hneď niekoľko. Vybrať si môžete  jemný vintage, pestrofarebný bohémsky, prírodný rustikálny, decentný romantický alebo nastupujúci výrazný art deco. Každý z nich  je krásny a  niečím zaujímavý, no spoločnou črtou týchto trendov je  svadba zladená do najmenších detailov. Preto je najvhodnejšie stanoviť si svadobnú tému (štýl svadby) úplne na začiatku. Skôr ako začnete vyberať sálu, šaty, dekorácie a svadobné oznámenie. Uľahčí to prácu vám, a taktiež aj jednotlivým ľuďom, ktorí sa budú na vašom perfektnom dni podieľať. Odporúčam vybrať si kombináciu svadobných farieb z už hotových tém a nekombinovať farby podľa vlastného uváženia. V konečnom dôsledku by to nemuselo úplne výjsť podľa vašich predstáv.  Danú tému si uložte a ukážte všetkým dizajnérom a dekoratérom s ktorými prídete do styku. Lepšie štúdia nebudú mať problém vám farebný odtieň presne prispôsobiť.

Mojou srdcovkou je momentálne kombinácia púdrovo ružovej, béžovej, bielej, tmavo zelenej a výrazne purpurovej.

Svadobná kytica púdrová ružová tmavá zelená béžováSvadobná kytica: https://www.facebook.com/kvetinarstvonezabudka/

Ak sa rozhodnete kombinovať farby na vlastnú päsť, odporúčame nemiešať veľa farieb naraz. Čím menej bude farebných kombinácií, tým je menšia pravdepodobnosť, že to jednoducho nebude pôsobiť pekne. Zaujímavé kombinácie sa dajú vytvoriť aj s dvomi farbami. Pozor však na veľké kontrasty – biela a napríklad oranžová alebo cyklamenová nebudú pôsobiť príliš príjemne. Voľte radšej dve menej dominantné farby, ako jemne sivú a staroružovú. Opatrne aj s hnedou a zlatou, je to totiž citlivá kombinácia. Ak chceme,  aby pôsobila luxusne  a nie amatérsk, musítme veľmi precízne voliť odtiene. Nechcete predsa, aby to na vašej svadbe vyzeralo ako v krabičke Ferrero Rocher. Ak však chcete s farbami experimentovať, odporúčame skombinovať najviac päť farieb. V prípade, že túžite po pestrofarebnej svadbe, nechajte to radšej na profesionálneho dizajnéra.

Vybrala som pre vás niekoľko inšpirácií, do akých farieb a odtieňov odieť vašu svadbu. Pozrieť si ich môžete na našej pinterestovej nástenke:

https://sk.pinterest.com/navasusvadbu/stunning-wedding-colors/