Svadobná nástenka nápadov, inšpirácií a to do list online – pinterest

Dnešná doba, média a možnosti sú jednoducho úžasné. Ešte si pamätám obdobie, keď som si ako pubertiačka vystrihovala obrázky, ktoré ma zaujali z časopisov a lepila do zošita. Neskôr som si svoje inšpirácie sťahovala z googlu a ukladala do priečinka vo svojom PC, na svojom stole v izbe. Pomerne často som si ich prezerala a mala k ním vzťah, preto mi môj PC neskutočne chýbal keď som bola dlhšie mimo domu.

A potom prišiel Pinterest! Istú dobu som ho prehliadala, ale nakoniec som mu podľahla a zamilovala sa doň. Milujem veľa vecí, ale prečo píšem práve o pintereste? A prečo práve svadobnému publiku? Pretože je rovnako užitočný ako svadobný plánovač a poviem vám prečo.

UJASNITE SI SVOJU PREDSTAVU O SVADBE

Každá budúca nevesta pri plánovaní svadby prechádza internet. Nájdete toho toľko, že si neviete vybrať. Veľakrát sa potom stane, že siaháte po tom, čo sa vám páči a nakoniec zistíte, že ste sa celkom odklonili od svojej pôvodnej predstavy. Na tom by nebolo nič zlé, ale môže sa stať, že vám jednotlivé veci spolu vôbec neladia. Je obrovskou výhodou, ak máte jednotlivé veci popripínané vedľa seba na nástenke a vidíte ako sa k sebe hodia. Ideálne je vybrať si viacero svadobných tém – farieb, tie si zapinovať a potom k ním pridávať konkrétne vecičky. Pokojne si vytvorte aj viac nástenok – pre každú tému jednu a porovnajte si ich. Najprv hľadajte, porovnávajte, kombinujte a až potom kupujte. Ušetrite sa následného predávania vecí na svadobných bazároch za zlomok ich ceny. Ohľadne svadobnej témy som už písala, a síce, že je dobré nechať sa inšpirovať profesionálmi a nekombinovať farby podľa seba. Na pintereste nájdete stovky nádherných tém. Stačí si vybrať jednú a držať sa jej. Zopár inšpirácii nájdete aj na mojej nástenke STUNNING WEDDING COLORS:

pinterest svadobné témy

UĽAHČÍTE PRÁCU PROFESIONÁLOM, S KTORÝMI BUDETE SPOLUPRACOVAŤ

Pre každého je jednoduchšie vidieť vašu predstavu, ako by ste ju mali len opisovať. Každý, kto robí svoju prácu na vyššej úrovni ocení, ak mu ako nevesta ukážete svoje piny a on vám potom podľa nich ľahšie vytvorí to pravé, poradí, odporúči. Ja mám rada výzvy a rada vytváram oznámenia aj celú dekoráciu na mieru. Vždy je to pre mňa jednoduchšie, ak mi nevesta ukáže to, čo má zapinované. Ľahšie pochopím jej predstavu, presne trafím farby. Rovnako to budete mať s kvetinárkami, dekoratérkami, v svadobnom salóne, u kaderníčky, či vizážistky, … U každého s kým prídete do styku.

VIETE SVOJE NÁPADY KONZULTOVAŤ

Vašu svadobnú nástenku, prípadne nástenky si môžu pozrieť aj iní a povedať vám svoj názor, ak sa neviete rozhodnúť. Pokojne si spravte babsku jazdu, kde si jednotlivé piny a kombinácie rozoberiete.

svadobná crew

NA NIČ A NIKOHO NEZABUDNETE

Okrem zahraničných inšpirácii, si zapinujte aj lokálnych dodávateľov, s ktorými zvažujete spoluprácu. Okrem toho, že si ich prácu budete vedieť porovnať, budete mať aktuálne kontakty práve vtedy, keď ich reálne budete potrebovať. Nemusíte si odkladať vizitky a ani si pamätať, čo ste od koho chceli. Plus, viete si spraviť pomerne presný rozpočet ešte na začiatku príprav. Veľakrát sa stáva, že ku koncu svadobných príprav mladomanželom už neostanú peniaze na jednu z najdôležitejších vecí – svadobnú výzdobu, na ktorej by som rozhodne neodporúčala šetriť.

A ČO JE NAJLEPŠIE, NIE STE ČASOVO LIMITOVANÁ

Najväčšia zábava je to na začiatku. Najlepšie ešte v ten deň ako sa zasnúbite. Ste šťastná, plná plánov, ideálov, nápadov. Vtedy pinujte. Ešte to reálne nepotrebujete, ale vtedy nájdete najlepšie veci a bude to najväčšia zábava. Ako sa bude blížit termín svadby, budete stále viac vystresovaná, vyčerpaná a nervózna a možno aj trochu znechutená, ak všetko nepôjde úplne podľa predstáv. Vtedy budete vďačná, ak zalovíte vo svojej nástenke a tam nájdete to, čo ste si skôr odložili. (Vôbec vás nechcem vystrašiť, možno len pripraviť na to, že plánovanie nie je iba o radosti a zábave).

vyber pinterest

Na záver by som však ešte rada dodala, že pinujte, inšpirujte sa a buďte náročné, ale v rozumných medziach. Veľa neviest pozerá na pinterest a potom chcú presne to isté od lokálnych dodávateľov, ale neuvedomuje si, že napr. na americkom trhu sú celkom iné podmienky. Iné možnosti, materiály a aj 3-4 krát vyššie ceny ako u nás. My pre vás radi spravíme maximum, ale niekedy sa to proste nedá. Alebo dá, ale cena musí byť primeraná.