DIY zasadací poriadok na svadbu!

Zasadací poriadok na svadbe je kapitola sama o sebe. Niektorí tvrdia, že je nepotrebný, iní zasa, že je to MUST HAVE každej svadby. No a my? My sa prikláňame k jeho nutnosti. Ak ste mali možnosť byť hosťami na svadbe, určite sa vám stalo, že po príchode do svadobnej sály ste chodili okolo každého stola, a medzi menovkami hľadali svoje meno. Pri menších svadbách to nemusí byť až také chaotické, no predstavte si svadbu so 120 hosťami. Ak tam nechcete mať chaos, a hostí pobehujúcich jeden cez druhého, skvelým riešením je zasadací poriadok. Ideálne je ho umiestniť pred vchod do svadobnej sály, a máte o problém menej.  Každý hosť si tak nájde svoje meno, a presne vie kde sedí. Vyhnete sa tak zdĺhavému usádzaniu a urýchlite tento proces.

My sme si pre vás dnes pripravili inšpiráciu, ako by taký zasadací poriadok mohol vyzerať. Navyše, ak ste kreatívna duša, alebo si jednoducho potrebuje oddýchnuť od práce či vybavovania svadby, ponúkame návod na to, ako si môžete sama vyrobiť zasadací poriadok presne podľa vašich predstáv. Poďme teda na to!

Boho wedding seating chart on palette with peonies

Zasadací poriadok by mal ladiť s vašou svadobnou výzdobou, preto je ideálnym riešením zadovážiť si umelé kvety a doplnky v identických farbách. Tak ako výzdoba, aj zasadací poriadok bude dotvárať celkový dojem. V našom prípade sme sa orientovali aj podľa svadobných oznámení, pretože výzdoba bude ladená podobne. Zdobiť budeme pivóniami a ružami v jemných romantických farbách.

Na tento zasadací poriadok sme potrebovali:

  • jedna zachovalá paletka s rozmermi 45 x 65 cm,
  • umelé kvety,
  • jutová stuha s čipkou,
  • fotorámčeky s fotkami,
  • vytlačený zasadací poriadok (veľmi radi vám ho vyrobíme)
  • klince,
  • drevené štipčeky
  • a tavnú pištoľ alebo silikónové lepidlo.

17092776_10210254706623187_1438906523_o 17092827_10210254706583186_1876963026_o

 

 

 

 

 

Na začiatku sme paletu jemne opracovali šmirgľovým papierom, aby z nej netrčali triesky. Následne sme jutovú stuhu natiahli cez celú dĺžku palety a pripevnili klincom z druhej strany palety. Na túto stuhu sme pomocou drevených štipčekov pripevnili zasadacie poriadky. Rámčeky s fotkami sme prilepili silikónovým lepidlom na také miesta, aby nám zvýšil priestor na kvety. Potom sme si rozložili kvety tak, ako by sme ich chceli približne pripevniť, a odstránili sme z nich všetky stonky, ktoré trčali. Tieto kvety sme nalepovali postupne po jednom pomocou tavnej pištole a silikónového lepidla. Celý zasadací poriadok sme nechali cez noc zaschnúť, a bolo hotovo! 🙂

Typov a štýlov zasadacích poriadkov je neuveriteľne veľa. Je len na vás, aké farebné kombinácie si zvolíte. Preklikávali sme sa internetom a vybrali niekoľko, podľa nás, top. Pripájame link na pinterest, kde si určite nájdete ten svoj zasadací poriadok. Ak budete potrebovať pomôcť s grafickou prípravou a vytlačením, pokojne sa na nás obráťte. Prajeme veľa kreatívnych myšlienok! 🙂