Štýly (témy) svadieb a svadobných oznámení. Vyznáte sa?

Štýly (témy) svadieb a svadobných oznámení. Vyznáte sa?

Pri plánovaní svadby je dobré stanoviť si štýl (tému) svadby hneď na začiatku a držať sa ho (jej) po celý čas. Pomôže vám to zorientovať sa na preplnenom trhu a vaša svadba bude pôsobiť premyslene a zladene. Ľahšie si potom vyberiete šaty, kyticu, kvetinovú výzdobu a dekoráciu sály, prípadne aj sálu, svadobné oznámenie a ďalšie doplnky. Viete už v akom štýle sa ponesie vaša? Ak snívate od mala o svadbe ako z rozprávky, odporúčame klasický. Ak ste jemná romantická víla, tak vintage. Ak si potrpíte na luxus, zamerajte sa na glamour. A ak ste dieťa prírody, vám sa hodí rustik.

green wedding;

jednoduche-elegantne-svadobne-oznamenie-s-ornamentom-fuchsiove

Klasický štýl je svojim spôsobom nadčasový. Je overený rokmi a nestárne. To znamená, že to, čo sa páčilo pred niekoľkými rokmi sa páči aj teraz a ešte pár rokov bude. Nepodlieha trendom, nepodlieha aktuálnej dobe. Jednoducho sa páči a hotovo!

 

 

 

svadba vintage štýlvintage svadobné oznámenie work

Vintage sa viaže na určitú konkrétnu dobu a síce la belle epoque. Charakteristické sú preň čipky, kvetinky, romatickosť a jemnosť. Momentálne sa vintage označuje prakticky všetko staré, ale nie je to tak. Vintage je IN, vintage proste predáva, tak sa kadečomu dáva nálepka vintage.

 

 

svadba rustik štýlrustikalne-svadobne-oznamenie-svetielka-flase

Rustik sa nesie v prírodných tónoch a materiáloch. Svojou jednoduchosťou a prirodzenosťou pôsobí  po období kráľovania vintage štýlu tak nejak osviežujúco. Rustikálny znamená vidiecky. Vaša svadba však nemusí byť v stodole, a tanečný parket nemusí byť olemovaný stohmi slamy. Stačí ak pôjdete pre inšpiráciu priamo do prírody.

Rustik vás očarí svojou jednoduchosťou, ale aj sofistikovanosťou a premyslenými detailmi, ktoré spoločne s výberom správneho papiera pre oznámenie tvoria dokonalú harmóniu.

 

 

 

retro svadba

kreslené svadobné oznámenie
Retro je všetko, čo vyzerá ako z rokov 1950 – 1980. Vlastne si to väčšina z nás môže aspoň letmo pamätať. Retro znamená obzrieť sa späť, istú nostalgiu.

 

 

 

 

 

 

artdeco-svadobne oznamenieArt Deco je štýl definovaný elegantnými líniami a krivkami. Základom je zdobenie, trochu strohé. Používajú sa motívy pierok, listov, geometrické tvary. Z farieb prevláda biela, zlatá, ivory, čierna. Charakteristické je použitie luxusých materiálov.

urban svadbaurban-svadobne oznamenie

Urban stojí v kontraste k art deco štýlu. Znamená mestský a svojim spôsobom trochu strohý. Ornamenty by sme tu museli hľadať lupou, zdobenie je skôr výnimočné a ak, tak iba veľmi jemné. Reprezentuje minimalizmus.